Telephone icon
Zadzwoń

|

Telephone icon
Napisz do nas

|

Donate icon
Wesprzyj nas

Uwolnij potencjał innowacji z Green Innovations Challenge

Weź udział w najszybciej rozwijającym się programie mentoringowym w Polsce i stwórz z nami swój start-up dla planety

Dołącz do nas!

Czym jest Green Innovations Challenge?

Green Innovations Challenge jest programem mentoringowym tworzącym przestrzeń dla młodych przedsiębiorców i ambitnych studentów w sektorze zielonych innowacji. Twórz innowacje w obszarach: Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), ekologii, elektromobilności, ochrony środowiska czy zrównoważonego rozwoju!

Radioactive icon

Bo ekologia i biznes nigdy nie były tak blisko

Wierzymy, że wspólnie z Wami możemy budować polski, a także światowy rynek GreenTech. Podczas udziału w programie łączymy uczestników w zespoły, których zadaniem jest wymyślenie i opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt, proces lub usługę, która jest połączeniem zielonych technologii i biznesu. W ramach wyzwania uczestnicy przygotowują podstawowe dokumenty inwestycyjne, takie jak biznesplan, teaser, czy pitch deck. 12 zespołów o największym potencjale komercjalizacji będzie rozwijać się pod okiem doświadczonych przedstawicieli sektora zielonych innowacji.

Theme 1
Theme 2
Background line motive
Background line motive

Nasz Program mentoringowy, czyli sukces w sześciu krokach

MedBiz Innovations Program step 1

Łączenie uczestników w zespoły i screening

Do programu rejestrują się pojedynczy uczestnicy lub gotowe zespoły - każdy zespół składa się z 3-5 członków, którzy posiadają komplementarne umiejętności.

MedBiz Innovations Program step 2

Warsztaty

Przed rozpoczęciem pracy, uczestnicy mają okazję wziąć udział w warsztatach online z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora GreenTech.

MedBiz Innovations Program step 3

Teaser inwestycyjny

Pierwszym zadaniem zespołów jest wymyślenie koncepcji innowacyjnego rozwiązania i opisanie go w krótkim teaserze .

MedBiz Innovations Program step 4

Bootcamp

Najlepsze zespoły, zakwalifikowane do kolejnego etapu, mają możliwość wzięcia udziału w networkingu i panelach prowadzonych przez specjalistów z branży.

MedBiz Innovations Program step 5

Mentoring - biznesplan i pitch deck

Z pomocą mentorów uczestnicy opracowują biznesplany, prezentacje inwestorskie oraz strategię wdrożenia swoich rozwiązań.

MedBiz Innovations Program step 6

Gala Finałowa i prezentacje inwestorskie

Najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje projekty przed funduszami VC i potencjalnymi inwestorami, zyskując szansę na wdrożenie swojego pomysłu na rynek.

To może być dopiero początek Twojej startupowej przygody!

Jeśli uda się Wam ukończyć program to mamy dla Was świetną informację! Zespoły z najbardziej obiecującymi pomysłami, które mają realne szanse wdrożenia na rynek będą miały okazję trafić do naszego programu inkubacyjnego i we współpracy z Fundacją osiągać kolejne kamienie milowe na rynku start-upowym.

50%

Łączny wzrost globalnej emisji od 1990 roku zdaniem ekspertów ONZ

7 mln

Roczna liczba zgonów na świecie spowodowana zanieczyszczeniem powietrza

95.5 mld €

Fundusze unijne przeznaczone na rozwój innowacji do roku 2027

21,6%

Estymowany śednioroczny wzrost globalnego rynku zielonej technologii i zrównoważonego rozwoju w latach 2022-2030

Theme 1
Theme 2

Dlaczego warto aplikować do Green Innovations Challenge?

Rozwiniesz swój własny projekt

Możliwość rozwoju i opracowania strategii komercjalizacji swojego innowacyjnego projektu pod okiem czołowych ekspertów z sektora GreenTech w Polsce

Zweryfikujesz swój pomysł

Okazja na zweryfikowanie swojego pomysłu na biznes - bez ponoszenia ryzyka finansowego! Przygotowanie produktu do wejścia na rynek pod okiem doświadczonych specjalistów

Poznasz osoby tak ambitne jak ty

Networking nie tylko wśród ambitnych studentów z całej Polski, ale również wśród przedsiębiorców, inwestorów i funduszy inwestycyjnych

Zdobędziesz praktyczną wiedzę

Dostęp do bazy wiedzy i warsztatów z zakresu m.in. tworzenia innowacji, prowadzenia startupu czy pozyskiwania finansowania.

Otrzymasz certyfikat

Możliwość uzyskania certyfikatu Green Innovations Challenge, poświadczającego umiejętności w zakresie kreowania innowacji dla uczesników II etapu i finalistów.

Wygrywając, zdobędziesz 5 000 zł

I w końcu - nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł 💰

Ziemia tak długo o nas dbała, najwyższy czas się odwdzięczyć

Twoja #Green innowacja to krok w kierunku lepszej przyszłości

Med girl with book

Do kogo skierowany jest program?

Młodych przedsiębiorców i studentów kierunków biznesowych, technologicznych, ekologicznych, prawniczych i innych - słowem, każdego, kto chce tworzyć innowacje! Przede wszystkim Green Innovations Challenge kierujemy do:

    osób, które nie mają jeszcze żadnych pomysłów, lecz chcą to zmienić
    osób, które mają pomysły w fazie koncepcyjnej lub wdrożeniowej
    przedstawicieli środowisk naukowych: technologicznych, biznesowych, prawnych i im pokrewnych;
    zainteresowanych rynkiem startupów lub chcących sprawdzić, czy się w nim odnajdą

Zgłoś się do programu już dziś - poszukujemy zarówno osób indywidualnych, jak i drużyn - liczy się Twoja energia i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego!

Zarejestruj się!
Theme 1
Theme 2

Poznaj naszych mentorów

Sercem środowiska startupowego są ludzie, a w Green Innovations Challenge będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi. Poznajcie tegorocznych mentorów Green Innovations Challenge 2023 - to właśnie oni pomogą młodym ludziom rozwijać swoje pomysły i stawiać pierwsze kroki w sektorze GreenTech.

Czytaj więcej!

Łukasz Dziekoński

Łukasz Dziekoński

CEO i Partner Zarządzający w Montis Capital Group

Czytaj więcej!

Olga Czerwińska

Olga Czerwińska

Wiceprezeska Zarządu Sygnis S.A.

Czytaj więcej!

Agnieszka Musiał

Agnieszka Musiał

Dyrektorka Zarządzająca w Basck EU.

Czytaj więcej!

Ireneusz Martyniuk

Ireneusz Martyniuk

Dyrektor inwestycyjny Invento Capital

Chronimy Twoje pomysły

Przykładamy ogromną wagę do ochrony pomysłów i wynalazków naszych uczestników. Wszyscy pracownicy Green Innovations Challenge, którzy mają dostęp do projektów uczestników, a także mentorzy i jurorzy są zobowiązani do zachowania poufności powziętych informacji zgodnie z umowami NDA na okres co najmniej 3 lat. Co więcej, żadne informacje nie są upubliczniane bez zgody uczestników - zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby pomysł był chroniony. W trakcie programu edukujemy także, jak skutecznie chronić swoje projekty. Uczymy uczestników, jak mówić o swoich wynalazkach tak, aby pozyskać partnerów i inwestorów, nie tracąc jednocześnie praw do stworzonych innowacji.

Med girl with book

mentoring.title-harmonogram

25 stycznia - 26 lutego

Rejestracja użytkowników, zgłaszanie drużyn i wstępny screening

Zgłoszenia do Programu przyjmujemy od 25 stycznia. Zapisy potrwają cały miesiąc, ale nie czekaj do ostatniej chwili! Możesz zgłosić cały zespół, ale przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne, wtedy to my zajmiemy się stworzeniem Twojego zespołu. Przeprowadzimy wstępny screeningu, który wyłoni najlepszych młodych ludzi i zespoły do I etapu.

27 lutego

Oficjalny początek Green Innovations Challenge

Po utworzeniu i zakwalifikowaniu do I etapu zespołów, przydzielimy Wam opiekuna, który przeprowadzi Was przez wszystkie sprawy organizacyjne i udostępni specjalnie przygotowaną bazę wiedzy.

27 lutego - 5 marca

Warsztaty dla uczestników I etapu

Przed rozpoczęciem pracy będziecie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora zielonych technologii. Prelegenci podzielą się z Wami wiedzą i doświadczeniem.

27 lutego- 19 marca

Prace nad teaserem

W pierwszym etapie Programu stworzycie koncepcję innowacyjnego rozwiązania na rynku zielonych innowacji. Wyniki prac zaprezentujecie w formie teasera inwestycyjnego – jednostronicowej wizytówki Waszego pomysłu.

27 marca

Ogłoszenie wyników I etapu

Wasze teasery zostaną poddane ocenie. Zespołom, które zaproponowały najbardziej obiecujące rozwiązania przydzielimy mentora – praktyka ze świata GreenTech. Będzie on konsultował Wasze pomysły i zasugeruje dalszą ścieżkę rozwoju.

27 marca - 14 maja

Prace nad biznesplanem i pitch deckiem

Podczas drugiego etapu Greena, przygotujecie plan wprowadzenia swojego pomysłu na rynek. Z wiedzą z warsztatów – pod okiem mentora – przygotujecie biznesplan, pitch deck i infografikę promocyjną.

1 kwietnia

Warsztaty zamknięte dla uczestników II etapu - BOOTCAMP

Podczas drugiego etapu Programu zaprosimy Was do Warszawy na dzień inspirujących szkoleń, networkingu i zabawy. Poruszymy tematy pozyskiwania inwestorów, analizy finansowej i wiele innych. To będzie wspaniała okazja do poznania się, wymiany pomysłów i doświadczeń!

1 czerwca

Ogłoszenie wyników II etapu

Na podstawie opracowanych biznesplanów, infografik, czy opinii mentorów wybierzemy najlepsze zespoły, które otrzymają tytuł finalisty Green Innovations Challenge!

13 czerwca

Gala Finałowa i wyniki Programu

Czas pokazać, czego się nauczyliście! Razem z zespołem przeprowadzicie prezentację inwestorską rodem z Dragon’s Den. Postarajcie się przekonać inwestorów do przydzielenia wam największej ilości punktów. Drużyna, która najlepiej sprzeda swój projekt na żywo zostanie ogłoszona zwycięzcą i otrzyma nagrodę pieniężną.

Rocket motive
Theme 1
Theme 2

Poznaj nasze jury

To oni będą oceniać Wasze pomysły i projekty. Na co zwracają uwagę? Przede wszystkim na zaangażowanie, kreatywność i myślenia outside the box.

Wkrótce!

Arvin Khanchandani

Arvin Khanchandani

Head of Climate Tech Investments w Warsaw Equity Group

Wkrótce!

Jakub Buzalski

Jakub Buzalski

Analityk inwestycyjny Montis Capital

Wkrótce!

Iwo Rybacki

Iwo Rybacki

Dyrektor komitetu inwestycyjnego w Grupie Assay

Wkrótce!

Marcin Grudniewski

Marcin Grudniewski

Członek Zarządu w Electrum Nofar Energy

Wkrótce!

Piotr Boulangé

Piotr Boulangé

Startup Mentor w Accelpoint

Wkrótce!

Piotr Gębala

Piotr Gębala

Prezes Zarządu GPW Ventures ASI S.A.

Wkrótce!

Kacper Raciborski

Kacper Raciborski

Prezes Fundacji Innovations Hub

Wkrótce!

Jerzy Kalinowski

Jerzy Kalinowski

Anioł biznesu

Zobacz zwycięskie projekty poprzednich edycji

Urinergy

AUTORZY:

Dominik Trzmielewski Mieszko Świerczyński

Łukasz Kobos Katarzyna Dudek

MENTOR:

Olga Czerwińska Sygnis SA

KATEGORIE:

ecologywaste-2-powerrenewableenergy

Re.vive

AUTORZY:

Danuta Krasowska Eliza Sepczuk

Alan Abramek Ewelina Orzełowska

Kraftly

AUTORZY:

Anna Stefania Grzebita

Natalia Karolina Felsztyńska

AQUASPOT

AUTORZY:

Kamila Kotnis Paulina Krajewska

Magdalena Kaleta Joanna Waśko

Poznaj naszych partnerów

Giełda Papierów Wartościowych
Sygnis Spółka Akcyjna
Basck

Partnerzy Merytoryczni

INNERGO.
Invento
Ekipa Investments
Smok VC
Montis Capital
Click Meeting logo

Patroni

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Politechnika Warszawsa
Uniwersytet Warszawski
Akademia Górniczo Hutnicza
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Partnerzy medialni

Forbes
Polska Ekologia
Ekonatura
Biznes Ekologia

Nie znalazłeś/aś czego szukałeś/aś?

Chcesz znać zasady Programu?

Przeczytaj regulamin

Zapomniałeś/aś się zarejestrować?

Zarejestruj się teraz!
Visit us