Telephone icon
Zadzwoń

|

Telephone icon
Napisz do nas

|

Donate icon
Wesprzyj nas
Logo Mentoring Program

Uwolnij potencjał innowacji z naszym Programem Mentoringowym

Weź udział w #1 programie mentoringowym w Polsce i stwórz z nami swój start-up

Zarejestruj się!

Program Mentoringowy Fundacji Innovations Hub

Furtka do skomercjalizowania Twojego pomysłu

Program Mentoringowy Fundacji Innovations Hub to przestrzeń do rozwijania pomysłów przez młodych przedsiębiorców i ambitnych studentów w obszarach: MedTech, GreenTech czy IT. Weź udział w programie i otwórz sobie furtkę do komercjalizacji Twojego pomysłu! Twórz innowacje w najszybciej rozwijających się branżach dla startupów razem z nami!

Czy wiesz, że rozpoczynając pracę, przeskakujesz barierę, która zatrzymuje ponad 90% marzących o własnym biznesie?

Wierzymy w młodych ludzi i ich innowacyjne pomysły, dlatego pomagamy im wdrażać te marzenia na rynek! Nasz program to szansa na rozwinięcie Waszych pomysłów na produkt, proces lub usługę. Przy naszym wsparciu przygotujecie kluczowe dokumenty inwestycyjne, takie jak biznesplan, teaser czy pitch deck, które pomogą Wam w dalszym rozwoju biznesowym i pozyskaniu kapitału. Dla 12 zespołów o największym potencjale komercjalizacji otwieramy drzwi do rozwoju pod czujnym okiem doświadczonych mentorów.

Circle motive right up

Wybierz 1 z 3 ścieżek, w których chcesz zbudować globalny biznes!

Wierzymy, że wspólnie z Wami możemy budować polski, a także światowy rynek ekosystem start-upów. Zapisując się na program możesz wybrać jedną z trzech ścieżek: InnovateIT, MedBiz Innovations Program lub Green Innovations Challenge.

Współorganizatorzy

innovate.it

Eksploruj nieograniczone możliwości w obszarze IT, projektując inteligentne systemy, produkty z obszaru cyberbezpieczeństwa, aplikacje mobilne, technologie blockchain, rozwiązania chmurowe czy produkty z obszaru gamedev. To tu powstają startupy związane ze sztuczną inteligencją, Big Data, narzędziami e-commerce czy dziedziną MarTechu.

Współorganizatorzy

MedBiz

Twórz innowacje w obszarach: medycyny, farmacji, badań klinicznych, weterynarii, psychologii, stomatologii, bio druku 3D, biotechnologii, pielęgniarstwa, dietetyki, fizjoterapii czy diagnostyki laboratoryjnej! Przekształć swoją pasję w przyszłość zdrowia, eksplorując razem z nami najnowsze technologiczne horyzonty!

Współorganizatorzy

Green Innovations

Buduj startup skoncentrowany na: Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), gospodarce i technologiach wodnych, recyklingu i gospodarce odpadami, bateriach i magazynach energii, ekologii, elektromobilności, ochronie środowiska czy zrównoważonym rozwoju! Przyłącz się do nas, a razem stworzymy przyszłość zrównoważonego rozwoju, korzystając z potęgi technologii i innowacji!

Nasz Program mentoringowy, czyli sukces w 9 krokach

MedBiz Innovations Program step 1

Rejestracja i screening kandydatów

Zarejestruj się do dowolnej ścieżki programu mentoringowego pojedynczo lub w grupie 2-5 osobowej. W przypadku indywidualnych lub dwuosobowych zgłoszeń, pomagamy tworzyć nowe zespoły.

MedBiz Innovations Program step 2

Angaż do I etapu i matchmaking

Na podstawie formularzy zgłoszeniowych i screeningu kandydatów wybieramy najlepsze zespoły i utalentowanych młodych innowatorów do I etapu programu! Następnie przechodzimy do matchmakingu, tworząc interdyscyplinarne zespoły.

MedBiz Innovations Program step 3

Przygotowanie teasera inwestycyjnego

W ramach pierwszego zadania w gotowych zespołach będziecie pracowali nad kreacją pomysłu swojego innowacyjnego projektu. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach i dostaniecie materiały edukacyjne. Następnie opiszecie swój pomysł w teaserze inwestycyjnym, który zostanie poddany ocenie.

MedBiz Innovations Program step 4

Ocena teaserów, dobór mentorów i angaż do II etapu

Na podstawie teaserów, mentorzy wybiorą zespoły, z którymi będą chcieli współpracować. Zaangażowane zespoły do II etapu programu będą miały przydzielone dwóch mentorów - jednego ze świata inwestycyjnego, drugiego ze świata startupowego!

MedBiz Innovations Program step 5

Praca nad biznesplanem, pitchdeckiem oraz infografikami

W kolejnym etapie zespoły rozpoczynają pracę nad biznesplanem, pitch deckiem oraz infografiką. W międzyczasie organizowane są warsztaty online dostarczające wiedzę potrzebną do realizacji zadań II etapowych.

MedBiz Innovations Program step 6

Bootcamp

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do II etapu mają możliwość wzięcia udział w Bootcampie. Bootcamp to stacjonarne wydarzenie w Warszawie, zapewniające szeroki networking, wartościowe warsztaty oraz inne atrakcje.

MedBiz Innovations Program step 7

Przygotowanie i prezentacja pitcha

W ramach II etapu, wciąż z pomocą mentorów, będziecie pracować nad krótką prezentacją inwestorską (tak zwanym pitchem). Wszystko po to, aby zaprezentować przed komisją, w zwięzły sposób, owoc Waszej pracy. Komisja oceni go i przekaże Wam cenne wskazówki przed finałem.

MedBiz Innovations Program step 8

Angaż do Finału i Gala Finałowa

Na podstawie dokumentów inwestycyjnych i pitcha komisja wybierze najlepsze zespoły, które zakwalifikują się do finału i będą miały okazję przedstawić swoje projekty podczas uroczystej gali finałowej przed funduszami VC i potencjalnymi inwestorami. Ponadto Jury wybierze zwycięski zespół oraz laureatów programu.

MedBiz Innovations Program step 9

To dopiero początek Waszej startupowej przygody!

Jeśli uda się Wam ukończyć program to mamy dla Was świetną informację! Zespoły z najbardziej obiecującymi pomysłami, które mają realne szanse wdrożenia na rynek będą miały okazję trafić do naszego programu inkubacyjnego i we współpracy z Fundacją osiągać kolejne kamienie milowe na rynku start-upowym.

Nasze programy mentoringowe:

Program-image

łączą przedstawicieli różnych dziedzin tzn. są tworzone przez interdyscyplinarne zespoły

Program-image

są otwarte na czołowych doradców i mentorów z branży, w zamian za udziały (do ~1%)

Program-image

stawiają na szybką weryfikację rynkową i podejście iteracyjne do działań

Program-image

mierzą globalnie, nie tylko ograniczając się do polskiego, lokalnego rynku

Circle motive right up
Circle motive left down

Jest wiele powodów, aby wziąć udział!

Dlaczego warto zaaplikować do naszego programu mentoringowego?

Rozwiniesz i zweryfikujesz swój własny projekt

Pod okiem ekspertów rozwiniesz swój projekt oraz zweryfikujesz pomysł na biznes bez ryzyka finansowego. To nieocenione wsparcie dla Twojego przedsięwzięcia.

Zyskasz promocję w kraju i za granicą

Zyskaj promocję w kraju i za granicą! Zdobądź szansę dla Twojego startupu na międzynarodowy rozgłos i zdobądź wsparcie niezbędne do osiągnięcia sukcesu na rynku.

Zbudujesz sieć kontaktów biznesowych

Networking nie tylko wśród ambitnych, młodych ludzi z całej Polski, ale również wśród przedsiębiorców, inwestorów i funduszy inwestycyjnych.

Zdobędziesz praktyczną wiedzę

Dostęp do bazy wiedzy i warsztatów z zakresu m.in tworzenia innowacji , prowadzenia start-upu czy pozyskiwania finansowania.

Otrzymasz certyfikat

Możliwość uzyskania certyfikatu Programu Mentoringowego Innovations Hub poświadczającego umiejętności w zakresie kreowania innowacji dla uczestników II etapu i finalistów.

Wygrywając, zdobędziesz 6 000 zł

Na najlepszą drużynę czeka nagroda w wysokości 6 000 zł na start spółki!

Do kogo skierowany jest program?

Młodych osób poniżej 30 roku życia, w szczególności:

  • osób lub zespołów, które nie mają jeszcze żadnych pomysłów, lecz chcą to zmienić;
  • osób lub zespołów, które nie mają pomysłu na biznes, ale mają fach i specjalistyczne umiejętności;
  • osób lub zespołów, które mają pomysły w fazie koncepcyjnej lub wdrożeniowej lub prowadzą startupy;
  • przedstawicieli środowisk naukowych: technologicznych, biznesowych, marketingowych, prawnych i im pokrewnych;
  • zainteresowanych rynkiem startupów lub chcących sprawdzić, czy się w nim odnajdą.

Zgłoś się do programu już dziś - poszukujemy zarówno osób indywidualnych, jak i drużyn - liczy się Twoja energia i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego!

Zarejestruj się!
Circle motive left
Circle motive right

Poznaj naszych mentorów

Sercem środowiska startupowego są ludzie, a w Programach Mentoringowych będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi. Poznajcie tegorocznych mentorów - to właśnie oni pomogą młodym ludziom rozwijać swoje pomysły i stawiać pierwsze kroki w świecie startupów.

Circle motive left
Circle motive right

Chronimy Twoje pomysły!

Przykładamy ogromną wagę do ochrony pomysłów i wynalazków naszych uczestników, dlatego współpracujemy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto, cały zespół Fundacji Innovations Hub, który ma dostęp do projektów uczestników, a także mentorzy i jurorzy są zobowiązani do zachowania poufności powziętych informacji zgodnie z umowami NDA na okres co najmniej 3 lat. Co więcej, żadne informacje nie są upubliczniane bez zgody uczestników - zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby pomysł był chroniony.

W trakcie programu edukujemy także, jak skutecznie chronić swoje projekty. Uczymy uczestników, jak mówić o swoich wynalazkach tak, aby pozyskać partnerów i inwestorów, nie tracąc jednocześnie praw do stworzonych innowacji.

We are protecting your ideas

Harmonogram 2024

Rocket motive
Circle motive left
Circle motive right
We are protecting your ideas

Największe wydarzenie w Polsce poświęcone startupom kreowanym przez młodych!

Gala Finałowa Program Mentoringowych Fundacji Innovations Hub to wydarzenie, które łączy inwestorów, aniołów biznesu, fundusze, korporacje, firmy, ale także uczelnie, transfery technologiczne, instytuty czy instytucje publiczne. Jest to największe wydarzenie pre-seedowe w Polsce poświęcone innowacjom, startupom i młodym! Dołącz do nas już 3 czerwca 2024 roku w Warszawie!

Zdobądź wejściówkę
Circle motive left
Circle motive right

Poznaj nasze jury

To oni będą oceniać Wasze pomysły i projekty. Na co będą zwracać uwagę? Przede wszystkim na zaangażowanie, kreatywność i myślenia outside the box!

Zobacz zwycięskie projekty poprzednich edycji

BioBarrier

Zuzanna Hebel, Dawid Szymborski, Maciej Szymborski, Hubert Świerad

antimicrobialecologyconstruction

Biohydrogels

Magdalena Bańkosz, Katarzyna Sala, Klaudyna Grzela, Dominika Wanat

play.air

Marcin Cackowski, Piotr Strus, Natalia Szczucka, Łukasz Zaręba

EyeQual

Maciej Nowaczyk, Gabriela Piątek, Bartosz Różański, Marika Partyka
Zobacz wszystkie projekty

To ty decydujesz w którym projekcie nas wspierasz

MedBiz Innovations Program
Innovations Incubator
Akademia Prszyszłości
Innovations Academy
Akademia Młodego Innowatora

Dołącz do grona naszych partnerów

Invento
Ekipa Investments
Smok VC
Click Meeting logo
Astra Zeneca
Basck
Sygnis Spółka Akcyjna
Giełda Papierów Wartościowych
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
InPost Green City logo
Ergo Hestia logo
Alab Laboratoria logo
MK Business Link logo
Gitex Europe logo
Gitex Africa logo
Gitex Global logo
Expand North Star logo

Najczęściej zadawane pytania