Rozwiń swoje pomysły z MedBiz Innovations
Dołącz do programu mentoringowego #1 w Polsce w obszarze MedTech

Czym jest MedBiz Innovations Program?
MedBiz Innovations Program to program mentoringowy, który został stworzony dla zdolnych i ambitnych młodych ludzi. Łączymy studentów z różnych środowisk, aby wspólnie kreowali innowacyjne rozwiązania. Wkrocz z nami w sektor MedTechowych innowacji i dołącz do naszej interdyscyplinarnej społeczności młodych innowatorów.
Twoim, zadaniem będzie opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt lub usługę, która jest połączeniem nowoczesnych technologii, medycyny i biznesu. 12 zespołów o największym potencjale komercjalizacji będzie rozwijać się pod okiem doświadczonych przedstawicieli sektora MedTech.
Uwolnij z nami swój potencjał!


MedBiz Innovations Program w 6 krokach

Łączenie w zespoły i screening
Do programu rejestrują się pojedynczy uczestnicy lub gotowe zespoły - każdy zespół składa się od 3-5 członków. W przypadku indywidualnych zgłoszeń, pomagamy tworzyć nowe zespoły.

Przygotowanie teasera inwestycyjnego
Pierwszym zadaniem zespołów jest wymyślenie koncepcji innowacyjnego rozwiązania i opisanie go w krótkim teaserze.

Kwalifikacja do II etapu
Na podstawie nadesłanych prac nasi mentorzy wybierają najlepsze projekty, które wspierają przez kolejne miesiące.

Przygotowanie prezentacji inwestorskiej, biznesplanu i infografiki promocyjnej
Z pomocą mentorów uczestnicy opracowują m.in. biznesplany, prezentacje inwestorskie oraz strategię wdrożenia swoich rozwiązań. W międzyczasie organizujemy dedykowane warsztaty.

Prezentacje inwestorskie
Najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje projekty przed funduszami VC i potencjalnymi inwestorami, mając szanse na wdrożenie swojego pomysłu na rynek.

Wyłonienie zwycięskiego projektu
Prace stworzone na II etapie są oceniane są przez ekspertów ze świata nowych technologii. Najlepszy zespół otrzymuje nagrodę pieniężną.
Do kogo skierowany jest projekt?
Studentów i uczniów kierunków biznesowych, technologicznych, medycznych, prawniczych i innych - słowem, każdego, kto chce tworzyć innowacje!
Przede wszystkim MedBiz Innovations Program skierowany jest do:
- osób, które mają pomysły w fazie koncepcyjnej lub wdrożeniowej;
- osób, które nie mają jeszcze żadnych pomysłów, ale chcą to zmienić;
- przedstawicieli środowisk naukowych: medycznych, technologicznych, biznesowych, prawnych i im pokrewnych;
- zainteresowanych rynkiem startupów lub chcących sprawdzić, czy się w nim odnajdą.



Dlaczego warto aplikować do MedBiz Innovations Program?
Rozwiniesz swój własny projekt
Możliwość rozwoju i opracowania strategii komercjalizacji swojego innowacyjnego projektu pod okiem czołowych ekspertów z sektora MedTech w Polsce
Zweryfikujesz swój pomysł
Okazja na zweryfikowanie swojego pomysłu na biznes - bez ponoszenia ryzyka finansowego! Przygotowanie produktu do wejścia na rynek pod okiem doświadczonych specjalistów
Poznasz osoby tak ambitne jak ty
Networking nie tylko wśród ambitnych studentów z całej Polski, ale również wśród przedsiębiorców, inwestorów i funduszy inwestycyjnych
Zdobędziesz praktyczną wiedzę
Dostęp do bazy wiedzy i warsztatów z zakresu m.in. tworzenia innowacji, prowadzenia startupu czy pozyskiwania finansowania.
Otrzymasz certyfikat
Możliwość uzyskania certyfikatu MedBiz Innovations, poświadczającego umiejętności w zakresie kreowania innowacji dla uczesników II etapu i finalistów.
Wygrywając, zdobędziesz 5000 zł
Na najlepszą drużynę czeka nagroda w wysokości 5000 zł.
Zgłoś się do programu już dziś - poszukujemy zarówno osób indywidualnych, jak i drużyn - liczy się Twoja energia i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego!


Poznaj naszych mentorów
Jak co roku zespół naszych mentorów składa się z czołowych postaci z sektora MedTech w Polsce. Wśród nich znaleźli się dotychczas prezesi firm, przedstawiciele VC i instytucji państwowych. Poznajcie mentorów edycji 2023 bliżej. Mentorów edycji 2024 poznacie już wkrótce!
Czytaj więcej!

Piotr A. Pyszkowski
Współzałożyciel Tequma AG
Czytaj więcej!

Małgorzata Gratys
COO w Med24
Czytaj więcej!

Jacek Bukowicki
Project officer w PARP
Czytaj więcej!

Ligia Kornowska
Dyrektorka Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali
Chronimy Twoje pomysły
Przykładamy ogromną wagę do ochrony pomysłów i wynalazków naszych uczestników. Wszyscy pracownicy MedBiz Innovations, którzy mają dostęp do projektów uczestników, a także mentorzy i jurorzy są zobowiązani do zachowania poufności powziętych informacji zgodnie z umowami NDA na okres co najmniej 3 lat. Co więcej, żadne informacje nie są upubliczniane bez zgody uczestników - zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby pomysł był chroniony. W trakcie programu edukujemy także, jak skutecznie chronić swoje projekty. Uczymy uczestników, jak mówić o swoich wynalazkach tak, aby pozyskać partnerów i inwestorów, nie tracąc jednocześnie praw do stworzonych innowacji.

Harmonogram 2023
25 stycznia - 26 lutego
Rejestracja użytkowników, zgłaszanie drużyn i wstępny screening
Zgłoszenia do Programu przyjmujemy od 25 stycznia. Zapisy potrwają cały miesiąc, ale nie czekaj do ostatniej chwili! Możesz zgłosić cały zespół, ale przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne, wtedy to my zajmiemy się stworzeniem Twojego zespołu. Przeprowadzimy wstępny screeningu, który wyłoni najlepszych młodych ludzi i zespoły do I etapu.
27 lutego
Oficjalny początek MedBiz Innovations Program
Po zakwalifikowaniu uczestników do I etapu i utworzeniu zespołów, przydzielimy Wam opiekuna, który przeprowadzi Was przez wszystkie sprawy organizacyjne i udostępni specjalnie przygotowaną bazę wiedzy.
27 lutego - 5 marca
Warsztaty dla uczestników I etapu
Przed rozpoczęciem pracy będziecie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora medyczno-technologicznego. Prelegenci podzielą się z Wami wiedzą i doświadczeniem.
27 lutego - 19 marca
Prace nad teaserem
W pierwszym etapie Programu stworzycie koncepcję innowacyjnego rozwiązania na rynku MedTech. Wyniki prac zaprezentujecie w formie teasera inwestycyjnego – jednostronicowej wizytówki Waszego pomysłu.
27 marca
Ogłoszenie wyników I etapu
Wasze teasery zostaną poddane ocenie. Zespołom, które zaproponowały najbardziej obiecujące rozwiązania przydzielimy mentora – praktyka ze świata MedTechu. Będzie on konsultował Wasze pomysły i zasugeruje dalszą ścieżkę rozwoju.
27 marca - 14 maja
Prace nad biznesplanem i pitch deckiem
W drugim etapie medbizowych zmagań przygotujecie plan wprowadzenia swojego pomysłu na rynek. Z wiedzą z warsztatów – pod okiem mentora – przygotujecie biznesplan, pitch deck i infografikę promocyjną.
1 kwietnia
Warsztaty zamknięte dla uczestników II etapu - BOOTCAMP
Podczas drugiego etapu Programu zaprosimy Was do Warszawy na dzień inspirujących szkoleń, networkingu i zabawy. Poruszymy tematy pozyskiwania inwestorów, analizy finansowej i wiele innych. To będzie wspaniała okazja do poznania się, wymiany pomysłów i doświadczeń!
1 czerwca
Ogłoszenie wyników II etapu
Na podstawie opracowanych biznesplanów, infografik, czy opinii mentorów wybierzemy najlepsze zespoły, które otrzymają tytuł finalisty MedBiz Innovations Program!
13 czerwca
Gala Finałowa i wyniki Programu
Czas pokazać, czego się nauczyliście! Razem z zespołem przeprowadzicie prezentację inwestorską rodem z Dragon’s Den. Postarajcie się przekonać inwestorów do przydzielenia wam największej ilości punktów. Drużyna, która najlepiej sprzeda swój projekt na żywo zostanie ogłoszona zwycięzcą i otrzyma nagrodę pieniężną.



Poznaj nasze jury
To oni będą oceniać Wasze pomysły i projekty. Na co będą zwracać uwagę? Przede wszystkim na zaangażowanie, kreatywność i myślenia outside the box!
Wkrótce!

Arvin Khanchandani
Head of Climate Tech Investments w Warsaw Equity Group
Wkrótce!

Jakub Buzalski
Analityk inwestycyjny Montis Capital
Wkrótce!

Iwo Rybacki
Dyrektor komitetu inwestycyjnego w Grupie Assay
Wkrótce!

Marcin Grudniewski
Członek Zarządu w Electrum Nofar Energy
Wkrótce!

Piotr Boulangé
Startup Mentor w Accelpoint
Wkrótce!

Piotr Gębala
Prezes Zarządu GPW Ventures ASI S.A.
Wkrótce!

Kacper Raciborski
Prezes Fundacji Innovations Hub
Wkrótce!

Jerzy Kalinowski
Anioł biznesu
Zobacz zwycięskie projekty poprzednich edycji
Biohydrogels
AUTORZY:
Magdalena Bańkosz • Katarzyna Sala
Klaudyna Grzela • Dominika Wanat
MENTOR:
Piotr Pyszkowski • Tequma AG
KATEGORIE:
Quiet Dynamics
AUTORZY:
Michał Cichowicz • Piotr Strobejko
Jan Wyrwicz
ExaminEye
AUTORZY:
Natalia Jarzębak
Adam Jarzębak
AptaMed
AUTORZY:
Mateusz Fil • Maciej Łach
Kamil Pawełkiewicz
Napisz do Mateusza, naszego Menedżera ds. Współpracy z Partnerami
